SUNEKOS ®

SUNEKOS ®

W związku z procesem starzenia się skóry obserwujemy zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej (ECM). Produkt stymuluje zatem fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i przede wszystkim elastyna.

Sunekos® - to rodzina produktów z marki Sunekos, będące systemem regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie biogenezy skóry. Sunekos® to opatentowane połączenie kwasu hialuronowego oraz aminokwasów (PCT/IB2015), które stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej, nazywanej również ECM.
 

W związku z procesem starzenia się skóry obserwujemy zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej (ECM). Produkt stymuluje zatem fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i przede wszystkim elastyna. Proces ten nazywamy biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom, w połączeniu z kwasem hialuronowym. To właśnie gwarantuje Sunekos®. Wspomniane aminokwasy to przede wszystkim glicyna, prolina, hydroksyprolina oraz hydroksylizyna. Walina i lizyna umożliwiają natomiast wytwarzanie elastyny. Produkt posiada udowodnione badaniami klinicznymi działanie w zakresie zwiększenia jej produkcji, co wyróżnia go na rynku.

 

Sunekos ® Performa to kolejny produkt z gamy Sunekos, o wzbogaconej formule, działanie preparatu zostało potwierdzone odrębnymi badaniami, które klinicznie pacjentki oceniają jako zauważalną poprawę wyglądu skóry: jej poziomu nawilżenia, sprężystości i kolorytu. Mechanizm działania Sunekos Performa polega również na stymulacji komórek skóry własciwej do produkcji białek: elastyny i kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Poprzez działanie biostymulujące, tworzy zatem rusztowanie dla skóry, która z biegiem czasu staje się bardziej jędrna i wzmocniona. Sunekos Performa ® posiada mocniejsze właściwości od Sunekos® 20017% więcej kwasu hialuronowego oraz aż 28% więcej aminokwasów. Zabiegi wykonane Sunekos Performa umożliwiają uzyskać  efekty dla skóry, która potrzebuje silnego wsparcia od wewnątrz.

 

Sunekos ® Body to produkt medyczny regenerujący macierz zewnątrzkomórkową (ECM) skóry. W jego składzie znajduje się unikalne połączenie kwasu hialuronowego o niskiej gęstości oraz opatentowanej sekwencji 6 aminokwasów HY6AA (Glicyna, L-prolina, L-lizyna, L-leucyna, L-alanina, L-walina), które stymulują fibroblasty w skórze do produkcji nie tylko nowego kolagenu, ale również elastyny. Składniki te połączone są w idealnych proporcjach, dostosowanych do składu płynu śródmiąższowego (a dokładniej jego poziomu elektrolitów) obszaru skóry, dla którego przeznaczony jest zabieg. Skład płynu śródmiąższowego różni się w zależności od obszaru ciała, dlatego formuła Sunekos Body została opracowana w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów na konkretnych obszarach ciała: ramionach, udach i brzuchu. Ta szczególna formuła umożliwia aminokwasom dotarcie do odpowiednich komórek skóry w celu ich stymulacji, a tym samym bioregeneracji skóry.

Efekty działania:

Sunekos ® Body zwiększa elastyczność i jędrność skóry, odmładzając jej utraconą jędrność i zmniejszając zwiotczenie w problematycznych obszarach ciała, takich jak wewnętrzna strona ud, obszar nad kolanami, ramiona (zwane również "skrzydłami nietoperza") oraz brzuch, który często traci napięcie po ciąży. Ponadto Sunekos Body zmniejsza widoczność rozstępów.

Zabieg Sunekos ® Body stosuje się przede wszystkim w przypadku luźnej lub obwisłej skóry wokół kolan, ramion, brzucha i wewnętrznej strony ud, a także w miejscach, w których występują rozstępy. Sunekos Body jest skuteczny zarówno w przypadku nowych, jak i starych rozstępów.

Należy pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania do tego zabiegu. Należą do nich ciąża, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, skłonność do powstawania blizn przerostowych, stany zapalne skóry lub znane alergie na któryś ze składników. Dodatkowo osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi lub otrzymujące terapię antykoagulacyjną nie powinny stosować tego produktu.

 

Sunekos ® Cell to nowy, małoinwazyjny zabieg, który jest skierowany do leczenia istniejącego cellulitu i pomaga zapobiec jego powstawaniu. Formuła zawiera niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, opatentowaną sekwencję aminokwasów oraz sole węglanowe i wodorowęglanowe, które mają kilka efektów:

 • Neutralizacja kwaśnego otoczenia, które prowadzi do stanów zapalnych
 • Restrukturyzacja macierzy zewnątrzkomórkowej
 • Stymulowanie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny
 • Regulacja mikrokrążenia
 • Przywrócenie równowagi stanu zapalnego macierzy pozakomórkowej (ECM) przez zmniejszenie zwłóknienia.

Dzięki tym działaniom Sunekos Cell pomaga wygładzić nierówności skóry i zapobiec powstawaniu cellulitu w przyszłości.

 

Podsumowanie:

Do zabiegów na twarz proponujemy 3 różne produkty:

Sunekos 200 ®, który jest polecany dla młodszych pacjentów, którzy mają mniej widocznych zmarszczek

Sunekos 1200 ®, przeznaczony dla pacjentów z bardziej wyraźnymi oznakami starzenia.

Sunekos Performa ®, który jest biostymulatorem zawierającym bardziej skoncentrowaną formułę niż Sunekos 200, zawierającą 17% więcej kwasu hialuronowego i aż 28% więcej aminokwasów. Produkt ten jest szczególnie przydatny dla osób, które wymagają silnego wewnętrznego wsparcia dla swojej skóry. Dodatkowo, w niektórych przypadkach możemy zastosować kombinację tych produktów, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

 

Jeśli chodzi o zabiegi na ciało, to w tej chwili dostępne są 2 produkty:

Sunekos ® Body - został zaprojektowany, aby pomóc w regeneracji macierzy pozakomórkowej w celu zwalczania obwisłej skóry i niwelowania rozstępów. Produkt ten jest głównie stosowany w leczeniu rozstępów i wiotkości skóry, które występują w takich miejscach jak kolana, ramiona, brzuch i wewnętrzne uda.

Sunekos ® Cell - jest to wysoce skuteczna, mało inwazyjna metoda usuwania i zapobiegania powstawaniu cellulitu. Formuła ta zawiera nisko-cząsteczkowy kwas hialuronowy, opatentowaną sekwencję aminokwasów oraz sole węglanowe i wodorowęglanowe, które działają w celu neutralizacji kwasicy typowej dla stanów zapalnych i restrukturyzacji macierzy pozakomórkowej. Ta unikalna formuła jest jedyną w swoim rodzaju, która pozwala osiągnąć takie rezultaty.

 

Czym się różni Sunekos 200 od 1200?

Sunekos 1200 przeznaczony jest dla osób, które mają głębsze zmarszczki i bardziej zniszczoną skórę, np. w wyniku działania promieni słonecznych. Służy jako "rusztowanie" dla skóry, zapewniając jej dodatkowe wsparcie. Z kolei Sunekos 200 jest odpowiedni dla osób z mniej widocznymi oznakami starzenia lub dla osób, które przeszły już kurację Sunekosem 1200.

 

Kiedy efekty po Sunekos 200?

Zaraz po zabiegu zauważalne jest początkowe subtelne zwiększenie objętości. Jednak potrzeba czasu, aby zaobserwować kolejne efekty, w tym rozjaśnienie skóry, redukcję zmarszczek i ujędrnienie. Początkowe rezultaty tych działań mogą pojawić się po około 10 dniach, natomiast ostateczne rezultaty mogą utrzymywać się przez ponad sześć miesięcy.

 

Jak działa Sunekos?

Sunekos działa poprzez aktywację fibroblastów do produkcji świeżych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i elastyna, proces znany jako biogeneza skóry. Jest on możliwy dzięki połączeniu starannie dobranych  i wysokiej jakości aminokwasów z kwasem hialuronowym, które zapewnia właśnie Sunekos.

 

Co to jest Sunekos Performa?

Performa to nazwa zabiegu estetycznego, który działa na poziomie komórkowym, poprzez optymalizację metabolizmu. Produkt ten pomaga przywrócić elastyczność skóry do jej naturalnych warunków fizjologicznych i zwiększa objętość miękkich tkanek skóry, które uległy anatomicznemu zapadnięciu. Zawiera 17% więcej kwasu hialuronowego i aż 28% więcej aminokwasów. Produkt ten jest szczególnie przydatny dla osób, które wymagają silnego wewnętrznego wsparcia dla swojej skóry.

 

Zabieg z wykorzystaniem preparatu Sunekos® jest wielokierunkowy:


ma na celu

 • nawilżenie wszystkich warstw skóry,
 • wygładzenie zmarszczek
 • bardzo naturalne działanie wolumetryczne
 • wiotkość skóry i rozstępy -Sunekos Body
 • cellulit -Sunekos Cell

Iniekcji można poddać twarz, szyję, dekolt, dłonie, ramiona, wewnętrzną stronę ud i obszar pod kolanami. Ze względu na jego niesamowitą czystość i delikatność możemy go zastosować na każdą okolicę skóry, nawet na powieki, które są wyjątkowo problematyczną w leczeniu okolicą, w celu likwidowania cieni pod oczami.

Wskazania:


Sunekos® wykazuje wysoką skuteczność bez względu na wiek pacjenta, jednak bezwzględnie należy pamiętać, że zawsze efektywniej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego u pacjentów do 40 roku życia uzyskamy w krótszym czasie lepsze rezultaty, podczas gdy starsi będą wymagali większej ilości zabiegów. O tym jednak decyduje lekarz podczas indywidualnej konsultacji.
Istnieją 3 linie produktu: Sunekos® 200 (dla osób z mniej widocznymi zmarszczkami) oraz Sunekos® 1200 (dla pacjentów z bardziej widocznymi oznakami starzenia) oraz Sunekos Performa, który posiada mocniejsze właściwości od Sunekos® 200– 17% więcej kwasu hialuronowego oraz aż 28% więcej aminokwasów. W niektórych przypadkach stosuje się także procedury łączone.

Przeciwwskazania:


 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik).

Standardowa procedura to 3-4 zabiegi w odstępach co 7-10 dni. W niektórych przypadkach stosuje się także procedury łączone, wtedy częstotliwość stosowania lekarz dopasowuje do indywidualnych potrzeb pacjenta.

W przypadku stosowania preparatu Sunekos Performa czy Sunekos Body odstępy pomiędzy zabiegami wynoszą 2-3 tygodnie.

Sunekos Cell podajemy 3-4 razy co 7-10 dni, leczenie wspomagamy suplementem Nutrakos pH7 Zabiegi przypominajace w liczbie1-2 co 6 miesięcy, cykl leczenia mozna powtórzyć po 12 miesiącach.

Bolesność i efekty:


Zabieg nie jest zbyt bolesny, trwa około godziny, ale jeśli pacjent jest bardzo wrażliwy na nakłuwanie, można użyć kremu znieczulającego (15 – 20 minut przed rozpoczęciem zabiegu).. Bardzo subtelny i naturalny efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać – pierwsze widoczne są po ok 10 dniach, a ostateczne utrzymują się przez ponad 6 miesięcy.

Jak długo trwa rekonwalescencja?


Zabieg nie pozostawia żadnych trwałych śladów na skórze. Sporadycznie w miejscu wkłucia może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie, swędzenie czy nieduży krwiak, które powinny ustąpić po 1-3 dniach.

SUNEKOS® biorewitalizacja skóry z aminokwasami
1 zabieg
990 zł
3 zabiegi
2650 zł
Sunekos Performa
1100 zł
wyrażam zgodę

Ta strona zapisuje w Twoim urządzeniu krótkie informacje tekstowe zwane plikami cookies (ciasteczkami). Są one wykorzystywane do zapisywania indywidualnych preferencji użytkownika, umożliwiają logowanie się do serwisu, pomagają w zbieraniu statystyk Twojej aktywności na stronie. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Ustawienie lub pozostawienie ustawienia przeglądarki na akceptację cookies (ciasteczek) oznacza wyrażenie przez Ciebie świadomej zgody na takie praktyki.