Badania genetyczne

Badania genetyczne

 

Pobieramy materiał do wykonania wszelkich badań iGenesis i następnie zajmujemy się właściwym zinterpretowaniem i przedstawieniem wyników, aby nasza diagnoza była jeszcze bardziej konkretna. 

 

Standardowe testy genetyczne ̶ jako badania laboratoryjne ̶ polegają wyłącznie na określeniu obecności danego wariantu genu w organizmie. W przypadku badania iGenesis Completo ̶ oceniana jest nie tylko obecność poszczególnych wariantów genów, ale przede wszystkim wzajemny ich układ.

Z czego składa się pakiet iGenesis Completo i jakie informację zawiera raport opisujący jego wyniki?

Badania iGenesis to kompleksowa wiedza z zakresu predyspozycji żywieniowych. Badanie składa się pakietu iGenesis Completo i zawiera raport opisujący jego wyniki.
W naszej klinice medycyny estetycznej obejmuje dziewięć wzajemnie uzupełniających się modułów: Slim, Micro, Sensor, Health, Detox, Fit Sport, Medline, Androgen, Neuro, które przedstawiają spójny obraz indywidualnych potrzeb Twojego organizmu.:


Moduł Slim − identyfikuje układy genów, które wpływają na indywidualną zdolność do metabolizowania białek, tłuszczów i węglowodanów. Moduł ten daje konkretne wskazówki, jak osiągnąć i utrzymać prawidłową masę ciała, poprzez dostarczenie informacji o odpowiednich proporcjach makroskładników w diecie oraz o optymalnym poziomie aktywności fizycznej. Dodatkowo moduł ten pozwala uzykać informację o podatności pacjenta na efekt jo-jo oraz w jakim stopniu emocje wpływają na jego zachowania żywieniowe.


Moduł Micro – Informacje uzyskane z modułu dotyczą wchłaniania, transportu, a także przyswajania wybranych witaminy i składników mineralnych. Analizowane są geny odpowiedzialne za metabolizm witaminy A, B6, B9, B12, D, E, C, choliny oraz wapnia i magnezu. Dzięki indywidualnie dobranej diecie i suplementacji zapewni to odopowiednią regenerację powysiłku.

 

Moduł Sensor - wskazuje predyspozycje do wystąpienia nietolerancji i nadwrażliwości na określone grupy produktów. Identyfikuje geny odpowiedzialne za występowanie nadwrażliwość organizmu na sól, alkohol, nikiel, kofeinę (zawartą w kawie, herbacie, lekach np. przeciwbólowych, suplementach diety, napojach energetyzujących), nietolerancję laktozy i fruktozy, a także ryzyko rozwoju celiakii (choroby trzewnej, genetycznie uwarunkowanej nietolerancji glutenu, czyli białka znajdującego się m.in. w: pszenicy, życie, jęczmieniu i produktach na bazie tych zbóż). Dodatkowo moduł ten dostarcza informacji o metabolizmie żelaza, co przekłada się na predyspozycje do rozwoju anemii oraz wpływa na poziom wydolności organizmu.
Moduł Health – analizuje warianty genów zaangażowanych w metabolizm glukozy i lipidów. Moduł ten pozwala zidentyfikować ryzyko rozwoju hiperglikemii, która może sprzyjać rozwojowi cukrzycy typu 2, hipercholesterolemii a także predyspozycji do odkładania się wisceralnej tkanki tłuszczowej (tej tkanki tłuszczowej, która otacza narządy wewnętrzne tj. serce, nerki, wętrobę, trzustkę) i rozwoju zespołu metabolicznego.


Moduł Detox - określa predyspozcyje genetyczne organizmu do walki z nadmiarem wolnych rodników oraz zdolności organizmu do usuwania toksyn. Wiedza w tym zakresie jest niezwykle ważna nie tylko w kontekście odpowiedniego wspomagania prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, ale także przy zapobieganiu lub opóźnianiu rozwoju chorób nowotworowych i autoimmunologicznych oraz efektywnemu treningowi.

 

Moduł FIT SPORT – wskaże, do tworzenia których włokien mięśniowych (szybkokurczliwych czy wolnokurczliwych) masz genetyczną predyspozycje, czyli jaki rodzaj sportu jest dla Ciebie najbardziej wskazany (kształtowanie siły i mocy, czy wytrzymałości). Podpowie jaki szybkie jest tempo lipilizy oraz zdolność organizmu do zwalniacznia stresu oksydacyjnego po treningu. Dodatkowo genetyczna predyspozycja do stanu zaplanego, pomoże dokłaniej ustalić czas, który powinien być przeznaczony na regenerację po wysiłku.


Moduł Medline - Badania te pomagają zidentyfikować genetyczne ryzyko rozwoju osteoporozy i uszkodzeń chrząstki stawowej oraz genetycznie uwarunkowanej trombofilii (czyli skłonności do zakrzepicy). Dzięki tym danym pacjenci wiedzą na co zwrócić uwagę w profilaktyce i leczeniu tych problemów. Mają też możliwość zidentyfikować problem w zalążku i znacznie odsunąć w czasie rozwój choroby.


Moduł Neuro - Badania te pomagają zidentyfikować genetyczne predyspozycje do obniżenia się fukcji poznawczych (uczenie, zapamiętywanie) problemów z pamiecią i koncentracją, zaburzeń nastroju i koncentracji, w tym stanów depresyjnych.

 

Moduł Androgen - Badania te pomagają zidentyfikować genetyczne predyspozycje do zmian w hormonalnych czynnikach łysienia,oraz stanów zapalnych w mieszkach włosowych i skórze głowy.
Całe badanie podsumowuje raport ilustrujący układ genów oraz ich wzajemny wpływ na siebie. Dodatkowo pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia dietetyczne i praktyczne porady, jak należy zmodyfikować aktualny sposób żywienia, aby dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem.

 

Czym różni się zwykły test genetyczny od badania iGenesis Completo?

Standardowe testy genetyczne ̶ jako badania laboratoryjne ̶ polegają wyłącznie na określeniu obecności danego wariantu genu w organizmie. W przypadku badania iGenesis Completo ̶ oceniana jest nie tylko obecność poszczególnych wariantów genów, ale przede wszystkim wzajemny ich układ. Tylko taka wiedza pozwala na określenie genetycznie uwarunkowanych predyspozycji do rozwoju chorób dietozależnych oraz zdolności do metabolizowania składników odżywczych. Dzięki tej wiedzy interwencje specjalistów (lekarzy, dietetyków) są precyzyjnie ukierunkowane na określone jednostki chorobowe, co pozwala na osiągnięcie lepszych efektów profilaktycznych czy terapeutycznych.

Czy w ramach badania iGenesis Completo badane są również geny odpowiedzialne za czasowe nietolerancje i alergie (np. alergia na pomidory)?

Nie, sprawdzane są tylko wrodzone, genetyczne uwarunkowane nietolerancje (gluten, laktoza i fruktoza) i nadwrażliwości (sód, kofeina, alkohol, nikiel). Uzyskanie wyniku dodatniego na nadwrażliwość/ nietolerancję w badaniu iGenesis Completo jest aktualne przez całe życie, natomiast badania na czasowe nietolerancje mogą wiązać się z koniecznością ponownego wykonania po 12 mc.

Dlaczego odchudzanie zgodne z założeniami badania iGenesis Completo jest bardziej skuteczne niż inne metody redukowania masy ciała?

Wszyscy mamy na swoim koncie diety, które nas rozczarowały, nie przyniosły pożądanego efektu lub wywołały efekt jo-jo. Nawet wysokiej klasy specjaliści, pozbawieni szczegółowych informacji, mają ograniczone pole manewru. Badanie iGenesis Completo koncentruje się przede wszystkim na analizie i interpretacji powiązań genów, odpowiedzialnych za zdolności metaboliczne konkretnego organizmu. Na podstawie tego, powstaje plan żywieniowy pozwalający na osiągnięcie i utrzymanie optymalnej masy ciała.
W procesie tym niezwykle pomocne jest także dostosowanie odpowiedniego rodzaju i czasu aktywności fizycznej, co również umożliwia badanie iGenesis Plus.

Jakie korzyści z badania iGenesis Completo uzyska osoba uprawiająca sport?

Informacje zawarte w badaniu iGenesis Completo, są bardzo cenne dla osób uprawiających sport – czy to zawodowo, czy amatorsko. Ocena profilu metabolicznego pozwala na prawidłowe zbilansowanie diety, ustalenie odpowiednich proporcji makroskładników w programie żywieniowym. Pozanie genetycznej predyspozycji do tworzenie się odpowiednich włókien mięśniowych pozwoli efektywniej dobrać plan treningowy, dzięki czemu szybciej uzyska się zamierzony cel. Stres oksydacyjny powstający podczas aktyności fizycznej utrudnia proces regeneracji po treningu. Wiedza z zakresu zdolności organizmu do usuwania wolnych rodników i substancji ubocznych przemiany metarii pozwoli zoptymalizować plan treningowy, dobrać odpowiednie spożycie antyoksydantów, co przełoży się na uzyskanie lepszych efektów treningowych. Kolejnym elementem kluczowym dla sportowca jest zdolność do długotrwalej koncentracji i szybki czas reakcji – tu niezbędnymi składnikami mającymi wpływ jest magnez, wapń oraz witaminy z grupy B.

Gdzie można wykonać badanie iGenesis Completo? Czy ktoś pomaga w ich interpretacji?

Badanie iGenesis Completo można wykonać tylko u specjalisty, wcześniej przeszkolonego z metodologii prawidłowego pobierania materiału do badania oraz interpretacji wyników. W ramach pakietu ma miejsce konsultacja ze specjalistą (najczęściej tym, który pobierał materiał do badań), który interpretuje wyniki raportu, omawia je i pomaga wdrożyć zalecenia w życie.

Jaka jest wiarygodność badania iGenesis?

Badanie iGenesis Completo jest narzędziem diagnostycznym stworzonym na bazie osiągnięć światowej nauki XXI wieku – raport analizujący badanie jest aktualny przez całe życie i stanowi profesjonalną bazę pracy dla specjalistów: lekarzy, dietetyków, trenerów itd.
Ma bardzo bogatą bibliografię, której tylko nieznaczna część jest cytowana w raporcie, na końcu każdego z opisywanych modułów. Analizy są wykonywane w laboratorium GENOMIX4LIFE spin-off Laboratorium Medycyny Molekularnej i Genomiki Uniwersytetu w Salerno.
Unikalna wartość raportu kryje się nie tylko w samym oznaczeniu genów, ale przede wszystkim w interpretacji ich powiązań i wpływu na funkcjonowanie organizmu.
Szefem naukowym projektu jest prof. medycyny i biochemii klinicznej Giovanni Scapagnini, światowej sławy naukowiec i bezpośredni współpracownik nominowanego do nagrody Nobla – prof. Roberto Gallo. Prof. Scapagnini jest ekspertem – członkiem "American Society for Neuroscience", Sekretarzem Generalnym Fundacji ONLUS "Ricerca e Progresso" (badania i postęp), prowadzonej przez laureata nagrody Nobla prof. Roberto Gallo, członkiem Rady Naukowej "American Academy of Anti-Aging Medicine", przedstawicielem zarządu i Członkiem Założycielem Towarzystwa Naukowego SINUT- Włoskiego Stowarzyszenia Nutriceutyki, Sekretarzem Naukowym i Członkiem Założycielem Towarzystwa Naukowego CLIMAA (Na rzecz długowieczności i medycyny Anti-Aging). Autor kilkudziesięciu publikacji w najbardziej prestiżowych magazynach naukowych, wielu badań klinicznych i kilku patentów naukowych.

Jak należy przygotować się do badania?

Przed pobraniem materiału nie powinno się nic jeść ani pić przez minimum 60 minut. Zaleca się również wypłukanie ust czystą wodą. Nie ma znaczenia czy osoba badana jest zdrowa czy chora i czy zażywa leki. W przypadku niemowląt nie potrzebne są żadne przygotowania. Panie powinny dokładnie usunąć z ust szminkę.

Czy wykonanie iGenesis Completo jest niebezpieczne lub bolesne? Jak długo trwa?

Badanie jest bezpieczne i bezbolesne – produkt zarejestrowany jest jako wyrób medyczny. Posiada certyfikat bezpieczeństwa. Trwa około 3 minut i jest bardzo proste!
Aby pobrać materiał DNA do badania, należy włożyć patyczek wymazowy do jamy ustnej i potrzeć około 10-20 razy (końcówką patyczka ze szczoteczką) wewnętrzne strony policzków (materiał pochodzi
z nabłonka, który tam się znajduje). Jednocześnie należy pokręcić patyczkiem, aby pobranego materiału było jak najwięcej ̶ na każdej stronie wymazówki. Patyczki do pobrania materiału są przygotowane w zestawie testowym.

Jaki jest koszt badań Genodiet iGenesis ?

Koszt badania składającego się:

  • 3 Basic ((Slim,Sensor, Health,) moduły – 1760 PLN
  • 4 Weigt (Slim,Sensor, Health, Micro) plus Omega test – 2590 PLN bez Omega test 2390 PLN
  • 4 Anti Aging (Slim,Sensor, Detox, Micro) plus Omega test – 2590 PLN bez Omega test 2390 PLN
  • 5 (Slim, Micro, Sensor, Health, Detox,) modułów plus Omega test wynosi 2900 PLN
  • 6 (Slim, Micro, Sensor, Health, Detox, Medline, Neuro,Androgen) modułów plus Omega test wynosi 2925 PLN
  • 7 (Slim, Micro, Sensor, Health, Detox, Fit Sport, Medline,) modułów plus Omega test wynosi 2990 PLN
  • 10 (Slim, Micro, Sensor, Health, Detox, Fit Sport, Medline, Neuro,Androgen) modułów plus Omega test wynosi 3400 PLN

Co będzie jak przesyłka zaginie w transporcie? Czy próbka może ulec przeterminowaniu?

W przypadku zaginięcia przesyłki w transporcie, uruchomiona zostaje procedura reklamacyjna, a klient otrzymuje nowy zestaw do pobrania materiału genetycznego. Próbka nie ulega przeterminowaniu.

Skoro analiza DNA jest wykonywana we Włoszech, jak długo trzeba czekać na raport z wynikami i w jakim języku jest on opracowany?

Raport jest w języku polskim, a DF Medica Polska gwarantuje dostarczenie go w ciągu maksymalnie 7 tygodni − od momentu wysłania go przez specjalistę do analizy.

Kto ma dostęp do wyników badań, jak są przechowywane?

Dostęp do wyników ma tylko i wyłącznie osoba wskazana przez właściciela pobranego materiału DNA – odnotowana w formularzu dokumentującym zgodę na badanie.

Czy pudełko z próbką zawiera zgodę na badanie? Kto przechowuje kopię zgody?

Tak, jest to niezbędny wymóg zgodny z RODO. Kopię zgody przechowuje DF Medica Polska.
Laboratorium identyfikuje Pacjenta po kodzie kreskowym badania – nie ma ono dostępu do żadnych innych informacji personalnych dotyczacych Pacjenta.

BADANIA DIAGNOSTYCZNE
NIETOLERANCJE POKARMOWE
FoodDetective
755 zł
FoodPrint80
1175 zł
FoodPrint 120
1550 zł
FoodPrint 160 Vegetarian
1850 zł
FoodPrint 220+
2000 zł
BADANIE GENETYCZNE
Igenesis Completo
3400 zł
Igenesis Plus
2990 zł
Igenesis
2900 zł
Genodiet Completo
1760 zł
Igenesis Basic
1760 zł
BADANIA INNE
Candida
299 zł
Analiza pierwiastkowa włosów
380 zł
Omega Test
390 zł
Profil kwasów metabolicznych w moczu
1700 zł
wyrażam zgodę

Ta strona zapisuje w Twoim urządzeniu krótkie informacje tekstowe zwane plikami cookies (ciasteczkami). Są one wykorzystywane do zapisywania indywidualnych preferencji użytkownika, umożliwiają logowanie się do serwisu, pomagają w zbieraniu statystyk Twojej aktywności na stronie. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Ustawienie lub pozostawienie ustawienia przeglądarki na akceptację cookies (ciasteczek) oznacza wyrażenie przez Ciebie świadomej zgody na takie praktyki.